December 5, 2023

İnsanların sadece bir fare tıklamasıyla nasıl borsalardan yararlanabildiklerini ve yatırımlarının getirilerinden nasıl büyük kazanç elde edebildiklerini hiç merak ettiniz mi? Çevrimiçi Forex ticaret dünyasına ‘yeşil’ olduğunuz ve paranızı sizin için çalıştıramadığınız için kıskançlıktan ‘yeşil’ misiniz? Ya biri size gelip hakkında çok şey duyduğunuz (hatta muhtemelen kıskandığınız) tüm tacirler ve yatırımcılar gibi sizin de para kazanabileceğinizi ve bunu nasıl yapacağınızı birkaç dakikadan daha kısa sürede öğrenebileceğinizi söylese? 7 gün? Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, değil mi?

Gerçek şu ki, bazı durumlarda muhtemelen öyledir. Özellikle sizden dersler için fahiş meblağlar ödemenizi istiyorlarsa, muhtemelen internette ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Ne de olsa, ticaret yoluyla para kazanma konusunda bu kadar uzman olduklarını iddia ediyorlarsa ve zaten sözde piyasalarda çok kazanıyorlarsa, neden temel bilgi için ücret talep etme gereği duyuyorlar? Ticaret uzmanlarının ileri düzey dersler için küçük bir ücret talep etmesi mantıklı olsa da, çevrimiçi olarak ve ilgili bilgileri arayarak çevrimiçi ticaret kariyerinize başlamak için yeterli temel bilgilerle kendinizi donatabilirsiniz. Bu makaleyi okuyor olmanız, çevrimiçi ticaret kariyerinize başlamak için ilk adımı attığınızı gösteriyor.

Çevrimiçi ticareti öğrenmenin harika bir ipucu, küçük başlamaktır. Evlerini bir ticaret üzerine bahse sokan diğerlerinin cazibesine kapılmayın. Hemen işlem yapmaya başlayacak kadar rahatsanız, önce küçük işlemler yapın. Küçük başlamanın yararı, çevrimiçi ticarette çok küçük bir alış veya satış emri olmamasıdır. Bu nedenle, biraz sermayeniz varsa ancak büyük bir ticaretin güveninden yoksunsanız, daha büyük ticaretlere geçmeden önce küçük ticaretleri kendiniz için bir eğitim olarak görün. Ne de olsa, koşmayı öğrenmeden önce yürümeyi öğrenmen gerekecek.

Ticarette arkadaş var mı? Harika. Onlardan öğrenin, piyasada yaptıklarını yapın, onları takip edin. Bunu yaparak, öğrenme arayışınızda size yardımcı olabilecek zengin bir bilgi birikimine maruz kalacaksınız. Hisse senedi grafikleri, performans göstergeleri, hareketli ortalamalar, açılış fiyatı, kapanış fiyatı, yüksek ve düşük ticaret fiyatları; Bunlar, tanışmanız gereken terminolojilerden sadece birkaçı ve ilk elden deneyimden daha iyi bir yol var mı? Ayrıca, başkalarının ne yaptığını takip ederek, başkalarının başarılı olduğu veya başarısız olduğu ticaret stratejilerini öğrenebilirsiniz. Ancak, bunu göz önünde bulundurarak, özellikle ne yaptığınızı bilmiyorsanız, gölge ticaretten kar ettiğiniz kadar kolayca zarar etmeniz de oldukça mümkündür. Dolayısıyla, yeni başlıyorsanız, gölge ticarete başlarken ilk ipucunu aklınızda bulundurun: küçük başlayın.

Bu noktada potansiyel kayıplarla yüzleşmekten tamamen rahatsızsanız ve zor kazandığınız paranın her kuruşunun sizin için olumlu çalışmasını tercih ediyorsanız, simülasyon ticaretinde şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Tıpkı gölge ticareti gibi, hala ticaret yapıyor ve ipleri öğreniyorsunuz; tek fark, gerçek paranın dahil olmamasıdır. Tek yaptığınız çevrimiçi ticaret yaparak piyasayı gölgede bırakmak ve yine de gerçek bir ticaretin tüm heyecanını yaşayacaksınız, ancak bu bir simülasyondan başka bir şey olmayacaktır. Kayıp yok, kazanç yok. Simülasyon ticaretinin büyük bir avantajı, gerçek bir ticarete başlamadan önce aşina olmanız gereken çeşitli çevrimiçi ticaret programlarına (kaynağınıza bağlı olarak tam veya sınırlı) erişiminiz olacak olmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *