June 19, 2024

Niestandardowe meble i planowanie przestrzeni często idą w parze: wiele planów pięter najlepiej wykonać przy użyciu niestandardowych wymiarów mebli, a często przestrzeń komunikacyjna i sam projekt mebli są podyktowane osobistymi potrzebami i preferencjami.

Na przykład konieczny może być dostęp dla wózków inwalidzkich w całej przestrzeni mieszkalnej, a standardowa szerokość dostępu wynosząca 18 cali stosowana w mniejszych przejściach przez pokój może być niewystarczająca. Szerokość i długość mebli może wymagać dostosowania do indywidualnych potrzeb. Poszczególne osoby mogą preferować wyższe lub niższe tabele niż standardowe, podczas gdy inne mogą preferować ulepszenia, które można dodać na etapie produkcji, ale nie później.

Korzystanie z mebli na zamówienie nie jest niczym nowym – w rzeczywistości wszyscy pierwsi osadnicy używali początkowo mebli na zamówienie, ponieważ robili je sami. Mieli mało miejsca w krytych wagonach bez zabrania ze sobą mebli! Najpierw zbudowali chaty, a potem domy, a wraz z nimi zbudowali meble na wymiar katowice, aby się w nich zmieścić. Planowanie przestrzeni w pokoju było im obce, chociaż nieświadomie myśleli o tej koncepcji, kiedy konstruowali swoje meble.

Istnieją amerykańscy stolarze i stolarze, którzy podtrzymują stare tradycje stolarskie, na przykład American Craftsman i The Custom Shoppe, chociaż jest o wiele więcej niż ci, którzy mogą zaoferować tradycyjne amerykańskie meble wyprodukowane w Ameryce. Jednak meble na zamówienie nie są tak łatwe do znalezienia, ale warto je znaleźć, gdy już je znajdziesz.

Nikt nie chce kupić mebla, bez względu na cenę, a potem stwierdzić, że wygląda nie na miejscu. Nie powinieneś też spieszyć się z wyborem mebli do domu, ponieważ będziesz z nimi mieszkać przez bardzo długi czas. Potrzebujesz pomocy, aby upewnić się, że wybrane meble idealnie pasują do Twojej przestrzeni życiowej, nawet jeśli oznacza to użycie mebli na zamówienie wyprodukowanych specjalnie dla Twojego domu.

Jaki rodzaj personalizacji mebli jest generalnie możliwy i co możesz zrobić, jeśli chcesz zapłacić więcej? Oto kilka przykładów, w jaki sposób niestandardowe meble i planowanie przestrzeni w pokoju można dostosować do konkretnych potrzeb.

Meble na zamówienie: wybór drewna i wykończeń

Najbardziej uniwersalnym rodzajem indywidualizacji mebli jest drewno i wykończenie. Naturalne amerykańskie opcje obejmują wiśnię, klon i dąb, w tym piękny dąb ćwiartkowy o prostszych włóknach. Jednak wiśnia i klon mają gładsze słoje niż większość innych gatunków drewna, a niektórzy ludzie malują przedmioty wykonane z tego drewna ze względu na gładkie słoje. Malowane meble generalnie nie komponują się z żadnymi innymi stylami dekoracyjnymi, ale nadają się również do kuchni lub sypialni dziecka.

Większość drewna można bejcować, aby uzyskać wiele opcjonalnych odcieni, a dobre firmy zajmujące się meblami na zamówienie mogą dopasować niemal każdą próbkę drewna, którą im podasz. Inne dostosowania obejmują wykończenie, które może wahać się od naturalnego poprzez matowe i satynowe do pełnego połysku. Ostatecznym połyskiem lustrzanym wykończeniem drewna jest pełne francuskie polerowanie.

Dostosowanie sprzętu

Kupując w sklepach niestandardowych, masz szeroki wybór sprzętu. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy uchwytów i gałek do drzwi i szuflad, w tym wybór metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. To samo dotyczy zamków i innych ozdób. Jedna firma internetowa oferuje ponad 45 opcjonalnych uchwytów lub gałek.

Planowanie przestrzeni pomieszczenia: dostosowywanie wymiarów

Planowanie przestrzeni pokoju jest na ogół bardzo szczegółowe pod względem wymiarów. Jednakże, podczas gdy większość internetowych usług projektowania domów będzie wykorzystywać meble, które dostarczają jako modele, być może będziesz musiał dostosować niektóre elementy, aby ogólny plan zadziałał. Jeśli korzystasz z dobrego sklepu z meblami na zamówienie, większość wymiarów można dostosować do własnych potrzeb. Na przykład komody i komody do sypialni można dostosować pod względem szerokości, długości i wysokości. Wiele elementów można dostosować do dostępnej przestrzeni, a jeśli masz wnękę do wypełnienia, meble można dostosować, aby to zrobić.

Niektórzy dostawcy online mogą konstruować meble na zamówienie dokładnie według twoich specyfikacji. Możesz wybrać drewno, wykończenie i wszystkie trzy wymiary. Liczbę i styl szuflad można dostosować, podobnie jak styl i wymiary paneli, drzwi, pleców i listew. W rzeczywistości podaj wymiary swojego pokoju, a oni wyprodukują meble, aby go wypełnić!

Indywidualne dostosowania

Poszczególne elementy można dostosować do własnych potrzeb. Przykładami takich niestandardowych mebli są szafy telewizyjne, meble do sypialni przeznaczone do przechowywania ubrań, a także telewizor. Wysokość telewizora można dostosować do własnych preferencji, podobnie jak szerokość szafy. Układ półek można dostosować, a drzwi można w razie potrzeby wyposażyć w pełnowymiarowe lustra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *